Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

O NÁKUPU » Přepravní podmínky
PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY

 

Způsob dopravy a platby zboží si kupující může zvolit z nabízených možností při potvrzení objednávky zboží v internetovém obchodě www.porcelanovyobchod.cz, není-li v kupní smlouvě stanoveno jinak. Případné náklady spojené s doručením zboží nese kupující. Informace o nákladech za doručení jsou součástí potvrzené objednávky.

Objednávka obsahující desítky kusů položek s celkovou váhou nad 15 kg je nutná rozdělit na více zásilek vzhledem k povaze a křehkosti porcelánu.  V případě, že tato skutečnost nastane, bude prodávající kupujícího kontaktovat předem o nutnosti expedovat více zásilek. Poštovné bude účtováno za každou jednotlivou zásilku.

Je-li prodávající podle kupní smlouvy povinen dodat zboží na místo určené kupujícím v objednávce, je kupující povinen převzít zboží při dodání. Nepřevezme-li kupující zboží při dodání, je prodávající oprávněn od kupní smlouvy odstoupit.

V případě, že je z důvodů na straně kupujícího nutno zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v objednávce, je kupující povinen uhradit náklady spojené s opakovaným doručováním zboží, resp. náklady spojené s jiným způsobem doručení.

Vzhledem k povaze zboží je vhodné při převzetí zásilky zkontrolovat neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit přepravci. V případě shledání porušení obalu svědčícího o neoprávněném vniknutí do zásilky nemusí kupující zásilku od přepravce převzít. Převzetím zásilky stvrzujete, že jste zásilku převzali bez zjevných závad. Pokud je obal poškozený, sdělte to přímo řidiči, který Vám zásilku doručuje. Zásilku zkontrolujte vždy na místě převzetí a nepřepravujte případně dále než ji zkontrolujete. Pokud zjistíte, že obsah zásilky je poškozený až po jejím převzetí a rozbalení, informujte nás a přepravce nejpozději do 3 pracovních dní a zásilku ponechte na místě převzetí. V případě poškození zboží doporučujeme pořídit fotodokumentaci stavu zásilky bezprostředně po rozbalení (dle možností vyfotit zpětně stav krabice s označením "křehké", probalení zboží a fotografie samotného rozbitého zboží).

Ostatní podmínky přepravy se řídí obchodními podmínkami přepravní společnosti, kterÁ zásilku doručuje a jsou k dispozici na jejich webových stránkách www.dpd.cz, www.ppl.cz, www.toptrans.cz

Další práva a povinnosti stran při přepravě zboží mohou upravit zvláštní dodací podmínky prodávajícího, jsou-li prodávajícím vydány.

PŘEPRAVNÍ PODMÍNKY